Для окремих категорій ВПО у Полтаві роздають гарячі обіди
Приблизно 7 тисяч переселенців у Полтаві отримали безплатні гарячі обіди. Їх від травня роздають представники благодійного фонду “Карітас Полтава”, розповіла Суспільному заступниця директора Оксана Корольова-Буцко. Отримати гарячу їжу окремі категорії людей можуть у будні.
У середмісті Полтави близько 13:00 вишиковуються у чергу переселенці. Вони можуть отримати їжу від благодійників.
“Донька зареєструвалася, у неї є пільги. Я приходжу, займаю чергу. Черга швидко проходить, підходимо по черзі. Оце друге, ось. Каша рисова, м’ясо і гарнір там. І ось такі пакетики супу, які приносиш додому, запарюєш окропом”, — каже переселенка з Харкова Олена Сліпченко.
Гарячі обіди від благодійного фонду “Карітас Полтава” почали видавати у травні. За цей час їх отримали приблизно 7 тисяч людей. Роздають у будні з 13:00, розповіла Суспільному заступниця директора фонду Оксана Корольова-Буцко.
“Кожен, хто потрапляє під критерії вразливості, а саме – це особи з інвалідністю, багатодітні родини, важкохворі, одинокі, самотні батьки та люди старші 60 років – усі можуть отримати ці абонементи. Приходячи до нас, попередньо реєструються, їм дають картку-абонемент. І вони протягом 30 днів можуть приходити до нас і отримувати гарячі обіди”, — говорить заступниця директора благодійного фонду “Карітас Полтава” Оксана Корольова-Буцко.
“Оце ж отакий абонентський талончик. Кожен день треба приходити, не пропускаючи. Субота і неділя вихідні. Нормальні обіди дають. Дається на місяць. От як місяць поотримую, потім уже інші люди будуть отримувати. Я мешкаю у квартирі з господаркою, тому готувати не дуже стараєшся, щоб газ не витрачати. І це мене влаштовує. Аби ще дали повторно талончик, то я б узяла ще талончик. Пенсія маленька в мене, 3 тисячі (гривень – ред.) усього. Тому це допомога дуже гарна”, — розповідає переселенка з Харкова Людмила Винокур.
Їжу для переселенців готують волонтери та працівники фонду, меню щодня різне. А всі, хто отримують обіди, попередньо зареєструвалися, каже Оксана Корольова-Буцко.
“Як при звичайній реєстрації на отримання гуманітарної допомоги, це обов’язково оригінали документів – це паспорт, код, довідка внутрішньо переміщеної особи і обов’язково підтвердження тієї чи іншої категорії”, — говорить заступниця директора благодійного фонду “Карітас Полтава” Оксана Корольова-Буцко.
“Приїхала з міста Харкова, Салтівка (мікрорайон у Харкові – ред.). У нас там розбили квартиру у перший день, мене поранили, пів голови мені розбили, зуби вибили. Звернулася я по допомогу, зареєстрували. Дають нам дуже гарні продуктові набори, обіди”, — говорить переселенка з Харкова Віра Осіпова.