Облаштування колективних центрів Полтавської області
Облаштування колективних центрів для ВПО у Полтавській області (кухні, ванні кімнати, туалети, побутові блоки, дитячі простори), щоб умови проживання в них забезпечували базові потреби людини.
Надання психо-соціальної допомоги на базі колективних центрів для дорослих і дітей ВПО та людей, які проживають у місцях проекту.
В рамках проекту були облаштовані колективні центри для ВПО у Полтавській області :
- м. Кременчук
- с. Качанове
- с. Сухорабівка
- с. Лютенські Будища
- с. Бірки
- с. Коломацьке
- с. Василівка
- с. Микільське
- с.Головач
Для оснащення цих центрів придбано побутову техніку, меблі, будматеріали. Було відремонтовано санвузли та встановлено сантехнічне обладнання. Закуплено меблі, обладнання та матеріали для облаштування дитячих просторів та позакласної роботи з дітьми.
У цих локаціях психолог Карітасу Полтава надає індивідуальні консультації згідно з графіком візитів. Заходи проводяться з дорослими та дітьми ВПО і місцевим населенням, як на території колективних центрів, так і в місті Полтава. Для дітей також проводяться творчі майстер-класи, спортивні заняття та розважальні заходи.
Облаштовано дитячий простір в колективному центрі для ВПО м. Кременчука, де проживає понад 50 дітей ВПО. Тут постійно працює аніматор, а психолог надає консультації за розкладом.
Психосоціальна допомога була надана на базі центрів колективного проживання для 320 ВПО та людей, які проживають на території проекту (в середньому не менше 5 сеансів на особу).
Надано психосоціальну допомогу та сесії підтримки та інтеграції на основі ПТД для понад 300 дітей ВПО та дітей, які постійно проживають на території проекту у стресовому стані.
Придбано 4 генератори для забезпечення доступу ВПО до електроприладів під час відключення електроенергії.
Нині колективні центри забезпечені необхідною побутовою технікою, ліжками, матрацами, меблями. А також виконані ремонтні та оздоблювальні роботи сантехнічних вузлів , душових, пральних зон та дитячих просторів.
Всі поліпшення надають змогу ВПО та їх діткам перебувати у комфортних та теплих умовах проживання.
Реалізація проекту дозволила надати допомогу дорослим і дітям ВПО, покращити їх можливості забезпечувати свої базові гендерно орієнтовані потреби за рахунок облаштування приміщень, де вони тимчасово проживають у зв’язку з втратою власного житла та переселення з окупованої території. Вразливі діти та сім’ї отримали психосоціальну підтримку для подолання стресу і травми, викликаних війною.
На Полтавщині функціонують 244 центри колективного проживання, в яких зараз перебувають тисячі переселенців, які виїхали з окупованих територій і не мають куди повертатися. Їх розселення або створення належних умов для колективного проживання потребує реалізації подібних проектів в інших місцях.